Usalda liikumise jõudu!
Usalda liikumise jõudu!

Valguse festival 2017

7. oktoober 2017 Luke mõisas algusega kell 18:26

Produtsent: Jaan Ulst

Valguse festival on valguse ja valguspõhiste tehnoloogiate festival, mis annab võimaluse saada kokku ja jagada oskusi ning teadmisi valgusest. Festival avab valguse olemuse teaduslikust ja kunstilisest küljest.

Valguse festival on algusest peale kandnud rahvusvahelise kosmose nädala eesmärki – tugevdada sidet kosmose ja ühiskonna vahel. Lisaks on festival võtnud endale ülesandeks teadvustada valguse otsest ja kaudset mõju inimesele ning keskkonnale. Festival loob sotsiaal-kultuurilise platvormi, kus saavad kokku kunstnikud, sepad, teadlased, arstid ja ettevõtjad.

Selle aasta festivali peateema on samuti inspireeritud rahvusvahelise kosmosenädala deviisist “Exploring New Worlds in Space”. Sellest lähtudes, katsetame festivali kontseptsiooni sel aastal uues paigas – Luke mõisapargis. Festivali ülesehitus on sarnane eelmiste aastatega. Ka sel aastal on teaduse alal külastajatel võimalus valgusest kui nähtusest rohkem teada saada ja etenduskunstide alal kogeda inspireerivaid stseene tantsijate, lauljate, näitlejate, valguse ja muusika sümbioosist.

Festival saab teoks tänu headele toetajatele: Nõo vald, Eesti Kultuurkapital, Tartumaa Omavalitsuste Liit, Laste ja noorte kultuuriaasta 2017, TTPrint, veebiplatvorm Voog, Luke Mõisa SA, Tartu Observatoorium, Maremark sukeldumiskeskus, Alar Tamme sepikoda ja Vapramäe pubi Vana Jäär.

Vaata festivali kodulehte!