Usalda liikumise jõudu!
Usalda liikumise jõudu!

Inimsensor / Human Sensor

Tantsulise töötoa protsessi avalik esitlus toimus 14. veebruaril 2017 kell 19:00 Tondil.

 

Projekt Inimsensor (Human sensor) oli tantsuliste töötuba täiskasvanutele.

Elame ajastul, kus inimestevaheline kommunikatsioon on muutumas üha silmale nähtamatumaks. Meie suhtlemine on kolinud elektrooniliste sensorite maailma. Antud projekti ambitsioon oli käivitada inimese enda võimed meid ümbritseva keskkonna mõistmiseks ja teiste kehadega suhtlemiseks.

Koreograaf: Jaan Ulst
Tantsijateks on Põhja-Eesti Pimedate Ühingu liikmed Hedy Haavalaid, Helen Künnap ja Ahti Tomp.

Produtsent: Ahti Tomp, Terateater
Põhja-Eesti Pimedate Ühing
Toetaja: Eesti Kultuurkapital

Töötoas keskendusime universaalsetele liikumisviisidele, et koos tantsides luua võimalusi ühise suhtluskeele loomiseks. Fookuses oli keha tunnetuslike omaduste tajumine läbi puudutuse ja rütmi. Olulisel kohal oli ümbritseva ruumi teadvustamine ja isikliku ruumi avastamine.

Õhtu jooksul tutvustasid Jaan Ulst ja tantsijad publikule töötoas kasutatud meetodeid ja soovijad said harjutusi omal nahal järgi proovida.

Terateater on esimene Eesti pimedate ja vähenägijate teater, mis tegutseb Põhja-Eesti Pimedate Ühingu juures, kuid annab etendusi üle Eesti. PPÜ Teatriring loodi 2013.a sügisel, Terateatri avamine toimus 31.augustil 2014.a Kanalas (Kultuurikatla Aias).

Lisainfo: http://terateater.weebly.com/ või Terateatri Facebooki lehelt.

Põhja-Eesti Pimedate Ühing on nägemispuudega inimesi koondav ning neile erinevaid teenuseid osutav ja võimalusi pakkuv MTÜ. Ühed meie eesmärkidest on ligipääsetavuse suurendamine s.h. kultuurilise ligipääsetavuse suurendamine ning nägemispuudega inimeste spetsiifikast teadlikkuse tõstmine ühiskonnas nägemispuudega inimeste spetsiifikast.

Lisainfo: http://ppy.ee/ või Põhja-Eesti Pimedate Ühingu Facebooki lehelt.

Pilte proovisaalist ja esitlusõhtust: