Usalda liikumise jõudu!
Usalda liikumise jõudu!

Konverents “Eesti rahva- ja pärimustantsu stiilid – kontekst ja kompetents”

15. juunil alates kl 10 on kõik huvilised oodatud praktilisele konverentsile “Eesti rahva- ja pärimustantsu stiilid – kontekst ja kompetents” Tallinna Ülikooli Terra maja aulas (Narva mnt 25), et kuulata põnevaid ettekandeid ja osaleda videopõhise tantsuanalüüsi praktikumis. Konverentsile järgneb kl 20 tantsuõhtu Õpetajate majas (Raekoja plats 14).

Korraldajaks on rahvakunstiansambel Leigarid.

Konverents on suunatud nii tantsurühmas käivale harrastajale, tantsuklubis tantsijale, tantsuõpetajatele, muusikule, kui ka koreograafia eriala ja pärimusmuusika tudengitele.

Plaanis on kaasahaaravad ettekanded (Heili Einasto, Madli Teller, Juha-Matti Aronen, Kristiina Siig, Jaan Ulst), aga ka Sille Kapperi juhendatud tantsuanalüüsi praktikum (piiratud arv kohti, osalemise soov märgi konverentsile registreerudes) ja selle tulemuste tutvustamine ning modereeritud vestlusringid.

Tantsuõhtule tulevad mängima tantsumuusika traditsioone tundvad pillimehed. Tegu ei ole mitte lihtsalt lõpetusega konverentsipäevale, vaid selle kulminatsiooniga, kus päeval räägitu-kuuldu-nähtu leiab praktilise väljundi tantsupõrandal ja ergutab osalejaid edasi mõtlema.

Muusikutest astuvad üles Krista Sildoja õpilastega, Juhan Uppin, Cätlin Mägi, Leanne Barbo.

Sündmusega tähistatakse ka Leigarite kunstilise juhi ning Eesti tantsu-uurija Sille Kapperi 50 aasta juubelit.

Täpsem info Leigarite kodulehelt.

Ja Facebookist.